Klockrent multiroom paket för dig som vill ha musik i t.ex. köket, badrummet eller på altanen. I paketet ingår 2-par högtalarlådor i gjuten hårdplast, en högtalarväxel, samt en effektstark 2x60w Dayton Audio förstärkare.
Med högtalarväxeln bestämmer du precis vart du vill att det ska spela och hur högt, tack vare fyra zoner och separata volymkontroller för varje zon. Detta gör att man kan koppla in fyra par högtalare på en 2- kanals förstärkare. Med hjälp av inbyggd impedanskorrigering i växeln gör det att förstärkaren inte belastas med för låg impedans.
Dayton Audio DTA-120
är en fysiskt liten förstärkare med otrolig kraft. Du driver enkelt ett par golvhögtalare med bra drag i hela registret. DTA-120 levererar ett fidelity-ljud i samma anda som en traditionell Class AB förstärkare fast med en strömeffektivitet > 85%, samma som en traditionell Class-D förstärkare.
En liten förstärkare som passar till allt från det lilla datorsystemet till den som vill ha ett ett större paket, utan att ha stora apparatlådor.
Veres Audio SC4B
Volymkontroll i sex steg med max 54dB dämpning. Separata on/off knappar för varje zon. Effekt tålighet 2x80W RMS, 2x180W max. Frekvens respons +-1,2dB 20Hz-20kHz. Klämlist anslutning. Vikt 0,8kg. Mått: 210x160x44mm.
Veres Audio 244BIT
Högtalarlåda för utomhus- och inomhusbruk i en tålig gjuten vit hårdplastlåda. 3.5-tumsbas och 0,5-tums domediskant. Impedans 8ohm. Känslighet 92dB. Frekvensomfång 70Hz-20kHz. Effekttålighet 200W max, 80W RMS. Mått 149x199x112 mm. Vikt 2,4kg. Komplett med monteringstillbehör.Färg:Svart. 2-par ingår i paketet.
Finland
Sverige
Norge







