Sony SA-RS3S on pari langattomia taka-kaiuttimia, jotka tekevät yhteensopivasta soundbarista täydellisen. Kaksisuuntainen rakenne, huomaamaton muotoilu ja yhteensä 100 watin teho muuntavat kodin äänentoiston joksikin, joka ympäröi sinut – et vain kuule. Ääni kasvaa taaksepäin, sivuille ja suoraan huoneeseen. Enemmän elokuvaa, enemmän läsnäoloa, vähemmän kompromisseja.
- Kaksisuuntaiset kaiuttimet 2x50 W teho
- Diskantti + bassoelementti selkeään ja täyteläiseen ääneen
- Langaton, automaattinen yhteys
- Tuki 360 Spatial Sound Mappingille (yhteensopivan soundbarin kautta)
- Vapaasti sijoitettavissa tai seinälle kiinnitettävissä
- Myydään pareittain
Yhteensopiva
SA-RS3S toimii seuraavien Sony-soundbarien kanssa:
HT-A7000, HT-A5000, HT-A3000
(huom: vaatii ohjelmistoversion, joka tukee 360 Spatial Sound Mappingia)
Tee äänimaisemasta suurempi
Ääni paranee, kun se saa tilaa. SA-RS3S on suunniteltu antamaan juuri sitä – leveyttä, syvyyttä ja suuntaa. Jokaisessa kaiuttimessa on diskantti ja bassoelementti, mikä antaa täyteläisen ja tasapainoisen toiston. Dialogi saa enemmän tilaa, tehosteet tulevat lähemmäksi ja musiikki täyttää huoneen. Kyse ei ole kovemmasta äänestä, vaan yksityiskohtaisuudesta.
Ympäröitynä haamukaiuttimilla
Sonyn uusimpien soundbarien kanssa SA-RS3S avaa 360 Spatial Sound Mappingin. Teknologia käyttää huoneen mittausdataa ja luo digitaalisesti useita "haamukaiuttimia", jotka sijoittavat äänen eri suuntiin. Tuloksena on surround-kokemus, joka tuntuu suuremmalta kuin fyysisten kaiuttimien määrä ehdottaa – illuusio, joka todella toimii.
Helppo yhteys. Joustava sijoittelu.
Ei ylimääräisiä vaiheita, ei painikkeita pidettäväksi. Kun SA-RS3S kytketään päälle, ne löytävät automaattisesti soundbarisi ja yhdistyvät langattomasti. Voit sijoittaa ne vapaasti huoneeseen tai kiinnittää ne seinälle – lohkomuotoilu pyöristetyillä kulmilla ja puhtailla linjoilla tekee niistä visuaalisesti toimivia missä tahansa.