Bass Habit Play 2 P2112 är lillebror till den tunga baslådan P2112. I lådan hittar du det kaxiga P2300-elementet från Play 2-serien som spelar otroligt bra, oavsett vilken musik du än spelar. Detta är på många sätt och vis en baslåda som sätter en helt ny standard i prisklassen. Ren och skär basglädje från Bass Habit!
- 500W RMS / 1000W MAX
- Avstämd till 36 Hz
- Dubbelterminal
- Levereras parallellkopplad till 1 Ohm
- Mått: 485 x 386 x 410 (330) mm
Även om elementen är viktiga i en baslåda, så är själva lådan halva upplevelsen. Rätt låda ger basarna bästa möjliga förutsättningar att prestera och med P2212 har Bass Habit tagit fram en baslåda som fungerar till alla tänkbara musiksmaker och samtidigt ger ett sjujäkla bastryck!
Bass Habit Play Power 600.1 G2 är andra generationen kompakta klass-D monoblock ur den populära Play-serien. Denna upplaga slutsteg har fått en ny design, med ett tjockare chassi som ännu mer effektivt håller värmen borta. Som namnet antyder, är det här ett slutsteg som ger ut mycket effekt! Bass Habit har här konstruerat ett välbyggt slutsteg till ett fantastiskt pris, där den effektiva Klass-D-designen ger mer effekt med mindre strömförbrukning.
- 600W (RMS) @ 1 ohm
- Effektiv & kompakt Klass-D-teknik
- Stora inställningsmöjligheter
- Bass remote ingår
- RCA-utgång för vidarekoppling till ytterligare ett Play Power 600.1
GAS GMV651BT är en kapabel dubbel-DIN med en stor och härlig 7" pekskärm, lättnavigerat gränssnitt och goda möjligheter att spela upp musik från ett hav av olika källor. USB, AUX, SD-kort eller varför inte ansluta mobilen trådlöst via Bluetooth? Det slutar inte där! Koppla in en backkamera och mästra alla tänkbara kniviga parkeringssituationer. Det är svårt att hitta en bilstereo som kan erbjuda alla dessa finesser till samma pris!
- Stor 7” display
- Bluetooth & handsfree
- FM/AM (med RDS)
- 4x50W
- Extern mikrofon
- Ingång för backkamera
- 2 x video out, spela upp film till extern skärm
- 3 par lågnivå
Hur - och vad - vill du spela upp?
GMV651BT är kompatibel med alla tänkbara ljudkällor - som USB, AUX, SD-kort och Bluetooth! Vill du ta ett samtal, så är det inga problem. Med i kartongen följer en extern mikrofon som du kan montera på önskad plats i fordonet.
När ett minneskort eller USB-minne är ansluten till maskinen så kan du lyssna på musik, titta på bilder eller film som du lagrat! På baksidan av stereon hittar du även två videoutgångar, vilket gör det möjligt att ansluta två externa bildskärmar till passagerarna i baksätet. Ett säkert sätt att göra resan roligare!
Bass Habit Play är ett par extremt par prisvärda koaxialhögtalare från Bass Habit! Denna 2-vägs koaxialhögtalare presterar riktigt bra, oavsett om du väljer att driva den på originalstereon i en bil, eller ett separat slutsteg.
- Bass Habit P100 - 40W RMS/ 80W MAX, 4 ohm, 86 dB
- Bass Habit P130 - 50W RMS / 100 MAX, 4 ohm, 86 dB
- Bass Habit P165 - 60W RMS / 120W MAX, 4 ohm, 88 dB
- Bass Habit P690 - 60W RMS / 120W MAX, 4 ohm, 88 dB
Bass Habit:s Play-serie är utvecklad för att hålla ned priset ut till dig, utan att göra avkall på kvalitet och prestanda. Detta har möjliggjorts genom att kapa alla mellanhänder, och istället gå direkt från fabrik till återförsäljare. Resultatet blir en välljudande produkt till ett riktigt bra pris, med bra komponenter såsom stålkorg, upphängning i gummi, talspolar i aluminium och mer därtill. Play-serien fulländas med en väldigt subtil och stilren design i svart med röda inslag.