GAS MAX B1-16VW4 on mallikohtainen bassokotelo Audi Q4:lle, Volkswagen ID.4:lle, ID.5:lle, ID.7:lle ja Skoda Enyaqille, joka tarjoaa mahtavaa bassoa - voittamattoman kompaktissa ja huomaamattomassa muodossa. Laatikosta löydät hyväksi todetun MAX S1-6D1 bassoelementin, joka on saanut inspiraationsa MAX S1 -sarjan myyntimenestyksistä. Elementissä on muun muassa kaksi puhekelaa, joiden impedanssi on 1 Ohm kumpikin, ja ne on kytketty laatikossa valmiiksi 2 Ohmin loppuimpedanssiin! Tämä on bassokotelo, joka täydellisesti tasapainottaa voiman, painon ja musikaalisuuden - ilman että uhrataan tärkeää tilaa autossa.
- Bassorefleksikotelo slotportilla
- Rohkea 6.5" suuri bassoelementti
- Mahtava basso täysin piilotetulla asennuksella!
- 400W RMS / 800W MAX
- 2 Ohm impedanssi
- Tyylikäs muotoilu GAS Audio Power -emblemillä
- Kotelon tilavuus: 12 litraa
Kompromissitön bassokotelo
MAX B1-16VW4:n bassoelementissä on teräslevystä valmistettu kori. Tämä on erittäin vakaa ja kestää vaivatta suuren magneettimassan. Maksimaalisen suorituskyvyn saavuttamiseksi käytetään samoja mahtavia materiaaleja ja ratkaisuja kuin MAX S1:ssä, bassossa, joka on tunnettu kyvystään selviytyä todella kovasta bassojyskytyksestä!
Yllättävän kompakti!
Hullun paljon voimaa täysin piilotetussa muodossa. Juuri sitä MAX B1 lupaa. Laatikko on täysin elementille sovitettu - se vetää irti kaiken mahdollisen ja parhaan elementeistä. Ollakseen näin soinnikas, se on yllättävän huomaamaton bassokotelo, joka sopii täydellisesti Audi Q4:n, Volkswagen ID.4:n, ID.5:n, ID.7:n ja Skoda Enyaqin tavaratilaan.
Vankka basso - uhraamatta tilaa ostoskasseille
Tiedämme, miten joskus voi käydä. Ääni on tärkeä, mutta iso bassokotelo voi viedä osan tärkeästä tilasta tavaratilassa. Näin ei ole tässä tapauksessa! MAX B1-16VW4 on muotoiltu ja sovitettu täydellisesti sopimaan aivan tavaratilan takaosaan lattian alle. Bassokotelo on lisäksi varustettu tukevalla push-liittimellä helppoa kytkentää varten.
Korkealaatuinen bassoelementti
Bassokotelosta löydät bassoelementin MAX S1-6D1, joka todella näyttää mihin se pystyy. GAS on valinnut käyttää paksumpaa ylä- ja alaplaattia yhdessä niin kutsutun DVS2:n (kaksoistuulettimen järjestelmä) kanssa, joka on uusi jäähdytysjärjestelmä paremmin voivan basson luomiseksi pienemmällä säröllä ja paremmalla lämmönhajonnalla.
Tekniset tiedot
Sopii: Audi Q4, Volkswagen ID.4, ID.5, ID.7 ja Skoda Enyaq
Koko: 1x6.5" (165 mm)
Impedanssi: 2 Ohm
Tehonkesto (RMS): 400W
Tehonkesto (MAX): 800W
Tilavuus: 12 L
Väri: tummanharmaa