DLS-äänipäivitys Volvo 2004-2017 -malleihin yhdistää mallikohtaiset kaiuttimet tehokkaaseen 8-kanavaiseen DSP:hen ja plug & play -johtosarjaan High Performance -järjestelmiä varten. Paketti sisältää komponentteja, jotka tuottavat luonnollisen, lämpimän äänen ja mahdollistavat helpon asennuksen ilman auton alkuperäisen johdotuksen muuttamista.
DLS Cruise CRPP-VO1.6 on mallikohtainen sarjajärjestelmä valikoituihin Volvo-malleihin. Cruise-sarjan tavoitteena on tehdä uusien kaiuttimien asentamisesta juuri sinun autoosi helppoa. Käytitpä autoa satunnaisesti, päivittäin tai työajoneuvona, uudet kaiuttimet tekevät matkoista hauskempia, miellyttävämpiä ja mieleenpainuvampia.
- Luonnollinen ja lämmin ääni
- Optimoidut komponentit vähäistä säröä varten
- Audiofiilikondensaattori parempaan selkeyteen korkeammilla taajuuksilla
- Korkea herkkyys
- Helppo asentaa
- Niittipihti ja tarvikkeet mukana
- Myydään pareittain
DLS Cruise CRPP-VO1.6CX on mallikohtainen koaksiaalikaiutin valikoituihin Volvo-malleihin. Cruise-sarjan tavoitteena on tehdä uusien kaiuttimien asentamisesta juuri sinun autoosi helppoa. Käytitpä autoa satunnaisesti, päivittäin tai työajoneuvona, uudet kaiuttimet tekevät matkoista hauskempia, miellyttävämpiä ja mieleenpainuvampia.
- Luonnollinen ja lämmin ääni
- Optimoidut komponentit vähäistä säröä varten
- Audiofiilikondensaattori parempaan selkeyteen korkeammilla taajuuksilla
- Korkea herkkyys
- Helppo asentaa
- Myydään pareittain
DLS Performance Evolution PE4.8DA on 8-kanavainen DSP integroidulla D-luokan vahvistimella, suunniteltu sinulle, joka haluat parantaa auton ääntä ilman monimutkaisen järjestelmän rakentamista. Tässä yhdistyvät tarkka äänen säätö ja riittävä teho samassa kotelossa, mikä tekee asennuksesta sujuvampaa ja lopputuloksesta ennustettavampaa. PE4.8DA on rakennettu toimimaan vakaasti nykyaikaisissa autoissa ja tuottamaan tasapainoisen, luonnollisen äänen.
- 8-kanavainen DSP integroidulla D-luokan vahvistimella
- Cirrus Logic DSP, 24 bit / 192 kHz
- 4x50W RMS sekä 4 että 2 Ohm
- Korkeatasoinen sisääntulo Smart Load -toiminnolla
- 31-kaistainen EQ per kanava
- Jakosuotimet jopa 48 dB per oktaavi
- Viivekorjaus jopa 519 cm
- Optinen tulo, USB OTG, RCA ja Bluetooth 5.1
- 10 esiasetusta, USB-konfigurointi
- Säätö ja musiikin suoratoisto Bluetoothin kautta
Auto-Connect VOPNP03 on ajoneuvokohtainen Plug & Play-SOT-johtosarja Volvo-malleihin, joissa on High Performance -äänijärjestelmä. Se mahdollistaa DSP:n, ääniprosessorin tai signaalimuuntimen liittämisen vaikuttamatta auton alkuperäiseen johdotukseen. Johtosarja asennetaan auton OEM-vahvistimeen tai siihen liittyvään johtosarjaan, ja se toimii välikappaleena, jonka kautta korkeatasoinen signaali, kaiutinjohdot ja virransyöttö voidaan ottaa ulos ja palauttaa täysin palautettavalla tavalla.
- Plug & Play -integraatioadapteri Volvoon
- Soveltuu High Performance -äänijärjestelmään
- Käytetään DSP:n, ääniprosessorin tai muuntimen kytkemiseen
- Alkuperäistä johdotusta ei tarvitse katkaista tai muokata
- Täysin palautettavissa oleva asennus
- Volvon liittimistä ISO-liittimiin
- Asennetaan OEM-vahvistimeen tai alkuperäiseen johdotukseen
Sopii kohteisiin
Volvo C30 2006-2013*
Volvo S40 2004-2012*
Volvo S60 2010-2018
Volvo S80 2006-2017
Volvo V40 2012-2019
Volvo V50 2004-2012*
Volvo V60 2010-2018
Volvo V70 2007-2016
Volvo XC60 2008-2017
Volvo XC70 2007-2016
HUOM! Volvoihin, joissa on High Performance -äänijärjestelmä.
* OEM-vahvistin sijaitsee yleensä tavaratilassa, useimmiten vasemmalla puolella.
Suomi
Ruotsi
Norja













