- 60W RMS/120W Max
- Frekvensomfång 39Hz - 3.600Hz
- Impedans - 8 Ohm
RS180-8 är en 7" högtalare med en av de lägsta distortion/högsta återgivning att få tag i. Om du är ute efter en högtalare som ger bra värde för pengarna då rekommenderas denna.
Suomi
Suositeltu vähittäishinta: €116
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Kaiutintyyppi: | SQ |
| Valmistaja: | Dayton Audio |
| Malli: | RS180-8 |
| Kaiutintyyppi: | Midbass/Keskiääni |
| Koko: | 7 tuumaa |
| Herkkyys: | 87,1 dB |
| Taajuusalue: | 39Hz - 3.600Hz |
| Teho (MAX): | 120 W |
| Teho (RMS): | 60 W |
| Impedanssi: | 8 Ohm |
| Asennussyvyys: | 81 mm |
| Asennusaukko: | 146 mm |