- 30W RMS/60W Max
- Frekvensomfång 90Hz - 20.000Hz
- Impedans - 8 ohm
RS100-8 är en 4" midbas som har hög effektomfång. En av de lägsta distortion- och högsta ljudresolutionshögtalare som går att få tag i.
Suomi
Suositeltu vähittäishinta: €58
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Valmistaja: | Dayton Audio |
| Malli: | Reference |
| Kaiutintyyppi: | Midbass/Keskiääni |
| Koko: | 4 tuumaa |
| Herkkyys: | 84.6 dB |
| Taajuusalue: | 90Hz - 20.000Hz |
| Teho (MAX): | 60 W |
| Teho (RMS): | 30 W |
| Impedanssi: | 8 Ohm |
| Asennussyvyys: | 51 mm |
| Asennusaukko: | 77,2 mm |
| Yksikkö: | Kpl |