- 30W RMS/60W Max
- Frekvensomfång 2.200Hz - 20.000Hz
- Impedans - 6 Ohm
ND28F-6 är en 1-1/8" diskant som levererar det bästa från två världar. Både lågt luftfri resonans och en solid platta. Prisvärd högtalare framtagen att ge kvalité för pengarna.
Suomi
Suositeltu vähittäishinta: €29
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Valmistaja: | Dayton Audio |
| Malli: | ND28F-6 |
| Kaiutintyyppi: | Diskantti |
| Koko: | Diskant tuumaa |
| Herkkyys: | 88,4 dB |
| Taajuusalue: | 2.200Hz - 20.000Hz |
| Teho (MAX): | 60 W |
| Teho (RMS): | 30 W |
| Impedanssi: | 6 Ohm |
| Asennussyvyys: | 19.5 mm |
| Asennusaukko: | 43,5 mm |
| Ulkomitat: | 65 mm |
| Asennusaukko: | 45 mm |
| Yksikkö: | Kpl |