- 15W RMS/30W Max
- Frekvensomfång 3.500 - 25.000Hz
- Impedans - 4 Ohm
ND20FB-4 är en 0,75" diskant som är väldigt prisvärd för den ljudkvalité den ger. Funkar bra i inlinebyggen eller mindre system.
Suomi
Suositeltu vähittäishinta: €21
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Valmistaja: | Dayton Audio |
| Malli: | ND20FB-4 |
| Kaiutintyyppi: | Diskantti |
| Koko: | Diskant tuumaa |
| Herkkyys: | 90 dB |
| Taajuusalue: | 3.500Hz - 25.000Hz |
| Teho (MAX): | 30 W |
| Teho (RMS): | 15 W |
| Impedanssi: | 4 Ohm |
| Asennussyvyys: | 19mm mm |
| Asennusaukko: | 29 mm |
| Ulkomitat: | 36 mm |
| Muuta: | Ulkomitat: 39 x 39 mm |
| Yksikkö: | Kpl |