- 40W RMS/80W Max
- Frekvensomfång 54Hz - 8,000Hz
- Impedans - 8 Ohm
ND140-8 är en 5,25" midbas som har en effektiv, låg distortion med en Neo-balanserad motor kombinerat med en solid, lättviktig aluminiumkon.
Suomi
Suositeltu vähittäishinta: €58
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Kaiutintyyppi: | SQ |
| Valmistaja: | Dayton Audio |
| Malli: | ND140-8 |
| Tyyppi: | Midbass |
| Kaiutintyyppi: | Midbass/Keskiääni |
| Koko: | 5.25 tuumaa |
| Herkkyys: | 84,5 dB |
| Taajuusalue: | 54Hz - 8,000Hz |
| Teho (MAX): | 80 W |
| Teho (RMS): | 40 W |
| Impedanssi: | 8 Ohm |
| Asennussyvyys: | 70,5mm mm |
| Asennusaukko: | 120 mm |
| Yksikkö: | Kpl |