Brodit 811010 – Niskatuen kiinnike. Sopii niskatuelle, jonka nastojen välinen etäisyys on seuraava: Minimi sisämitat 95 mm, Maksimi ulkomitat 155 mm. HUOM: Kaksiosainen ratkaisu!
Mallikohtainen kaksiosainen ratkaisu
Broditsin niskatuen kiinnike on autokohtainen ja toimii asennusalustana. Tarvitset myös pidikkeen laitteelle, jonka haluat kiinnittää. Löydät pidikkeet helposti etsimällä laitteesi verkkosivuiltamme. Kaikki Broditin pidikkeet voidaan asentaa niskatuen kiinnikkeeseen, mutta jotkut tablettipidikkeet on törmäystestattu ja hyväksytty käytettäväksi Broditin niskatuessa (etsi törmäystestimerkintä).
Kiinnike asetetaan etuistuimen niskatukeen. Voit asentaa sen itse muutamassa minuutissa, mukana tulee asennusohje. Kiinnikkeen asennuslevyssä on esiporatut reiät, jotka helpottavat pidikkeen asentamista.
Puuttuuko autosi?
Tämä niskatuen kiinnike sopii useisiin autoihin, joista muutama on listattu alla. Puuttuuko autosi malli? Mittaa autosi niskatuki, jos seuraavat mitat täsmäävät, tämä tuote sopii ajoneuvoosi.
Pienin sisämitan etäisyys niskatuen nastojen välillä: 95 mm.
Suurin ulkomitan etäisyys niskatuen nastojen välillä: 155 mm.
- Brodit Niskatuen kiinnike
- Kia Sorento 02-09
- Headrest mount
Lue koko ohje huolellisesti ja katso kuvat ennen asennuksen aloittamista.
1. Irrota niskatuki mukana toimitetulla työkalulla niin, että saat kaksi osaa. Aseta kiinnikkeen takapala niskatuen etupuolelle. Aseta kiinnikkeen toinen osa, jossa on asennuslevy, takapalalle niin, että ruuvit sopivat reikiin. Kiristä kaksi ruuvia löysästi, vain niin että niskatuki pysyy paikallaan.
2. Löysää niskatuen alapuolella olevaa ruuvia toisella mukana toimitetulla työkalulla. Säädä asennuslevyn paikka haluttuun asentoon. Kiristä ruuvi niskatuen kiinnikkeen alapuolella niin, että asennuslevy pysyy tukevasti paikallaan.
3. Säädä niskatuen korkeus haluttuun asentoon. Kiristä ruuvit niin, että niskatuki pysyy tukevasti paikallaan.
4. Niskatuen kiinnike on asennettu valmiiksi.
Brodit ProClip
Broditsin kaksiosainen asennusratkaisu antaa sinulle asennuksen, joka sopii täydellisesti tarpeisiisi. Toinen osa on laitepidike, joka on räätälöity juuri sinun matkapuhelimellesi, tabletille tai muulle käsikäyttöiselle laitteelle. Tämän kanssa käytetään ProClipia – asennustelinettä, joka on suunniteltu erityisesti autosi mallille. ProClip asennetaan täysin ilman ruuveja eikä se vahingoita auton sisustaa. Joustava, vakaa ja turvallinen. Helpompaa ei ole!
Löytääksesi pidikkeen laitteellesi: Klikkaa tästä
Löytääksesi kiinnikkeen autollesi: Klikkaa tästä
Sopii malleihin
Kia Sorento 02-09
Finland
Sverige
Norge











