Brodit 547600 - Teline magneettilukolla. Tätä telineä käytetään, kun haluat iPad Airisi pysyvän tukevasti paikallaan ja helposti saavutettavissa. Aktiivinen teline, joka liitetään kojelaudan sisäpuolelle, tarjoaa huomaamattoman ja ammattimaisen asennuksen ilman roikkuvia johtoja kojelaudan päällä. Tyylikäs, kätevä ja liikenneturvallinen!
12 volttia. Tuote on E-merkki. Telineen virtajohto liitetään 2 A sulakkeella. 2 A laturi. Asennus tulisi suorittaa ammattilaisen toimesta.
Teline on valmistettu erittäin vahvasta muovista ja varustettu pallolukolla. Teline on kiinnitetty palloniveleseen ja sitä voidaan kallistaa ja kääntää heijastusten välttämiseksi näytössä. Vaihdat helposti pystysuoran ja vaakasuuntaisen asennon kääntämällä telineen haluttuun asentoon.
Tablettien ei tulisi asentaa kojelautaan, jos ne estävät näkyvyyttä tai haittaavat tärkeitä säätimiä. ProClip on suunniteltu pienemmille laitteille, kuten älypuhelimille. Jos haluat asentaa tabletin kojelautaan, jokainen tabletin ja auton yhdistelmä on tarkasti arvioitava itse, jotta voidaan varmistaa, onko tällainen asennus mahdollinen juuri kyseisessä tapauksessa. Brodit ei anna suosituksia tällaisiin asennuksiin. Tabletin asentaminen auton kojelautaan tapahtuu aina asiakkaan omalla vastuulla. Brodit suosittelee tablettien käyttöä auton niskatuessa, jotka on asennettu Broditin niskatukitelineeseen.
Mitat: 287 x 200 x 51 mm (Leveys x Korkeus x Syvyys mm)
Paino: 458 g <>Kaapelipituus: Kokonaispituus: 377 cm (Telineestä laatikkoon: 123 cm, Kytkimet + laatikko 10 cm, Laatikko avoimeen päähän: 244 cm.)
- Brodit Pidike jousilukolla
- Apple iPad 5th Gen (A1822, A1823)
- Apple iPad 9.7 6th Gen (A1893, A1954)
- Apple iPad 9.7 New
- Apple iPad Air (A1474, A1475, A1476)
Lue koko ohje huolellisesti ja katso kuvat ennen asennuksen aloittamista.
1. Löysää keskellä telineen ruuvi, jotta voit poistaa taakse kiinnityslaatan. Aseta kiinnityslaatta haluttuun paikkaan. Kiinnitä laatta mukana toimitetuilla ruuveilla. Aseta teline laatan päälle niin, että ruuvi sopii pallonivelen reikään. Kiinnitä teline laatan päälle. Kiristä ruuvi niin, että teline pysyy tukevasti paikallaan mutta voidaan silti kallistaa.
2. Työnnä laite varovasti sivulle telineeseen, kunnes tunnet sen kunnolla liittävän kontaktin. Aseta pallolukolla varustettu osa telineen vasemmalle ulkonevalle osalle ja paina sitä sivulle päin.
3. Poista pallolukolla varustettu osa vetämällä sitä sivulle poispäin telineestä. Työnnä laite varovasti sivulle ulos telineestä.
4. Teline on valmiiksi asennettu. Vaihda pystysuoran ja vaakasuuntaisen asennon välillä kääntämällä teline haluttuun asentoon.
Brodit ProClip
Broditin kaksiosainen kiinnitysratkaisu tarjoaa asennuksen, joka sopii täydellisesti tarpeisiisi. Yksi osa on laitteen pidike, joka on räätälöity juuri sinun matkapuhelimellesi, tabletillesi tai muulle kannettavalle laitteelle. Yhdessä tämän kanssa käytetään ProClip - kiinnityskappaletta, joka on suunniteltu erityisesti autosi mallille. ProClip asennetaan täysin ilman ruuveja ja ilman, että se vahingoittaa auton sisustusta. Joustava, vakaa ja turvallinen. Helpompaa ei olekaan!
Löytääksesi pidikkeen laitteellesi: Klikkaa tästä
Löytääksesi kiinnikkeen autollesi: Klikkaa tästä
Sopii
Apple iPad 5th Gen (A1822, A1823)
Apple iPad 9.7 6th Gen (A1893, A1954)
Apple iPad 9.7 New
Apple iPad Air (A1474, A1475, A1476)