Brodit 536584 - Teline avainlukolla. Tätä telineä käytetään, kun haluat iPad Mini -laitteesi lukittuna ja helposti saatavilla. Teline on törmäystestattu ja hyväksytty Broditsin niskatukitelineen käyttöön.
Teline on täydellinen myös kaupassa tai messuilla - kaikkialla, missä haluat käyttää iPad Miniäsi ilman, että sitä voidaan helposti siirtää. Teline on valmistettu erittäin vahvasta muovista ja varustettu lukolla. iPad Minin poistamiseksi telineestä tarvitaan avain, kaksi avainta sisältyy. Teline on kiinnitetty pallonivelen avulla ja sitä voidaan kallistaa ja kiertää heijastusten välttämiseksi näytössä. Vaihdat helposti pystyasennon ja vaakasuuntaisen asennon kääntämällä telineen haluttuun asentoon.
Tablettien asentaminen ei ole suositeltavaa kojelaudalle, jos ne peittävät näkyvyyttä tai estävät tärkeitä säätimiä. ProClip on suunniteltu pienemmille laitteille, kuten älypuhelimille. Jos haluat asentaa tabletin kojelautaan, jokainen tabletin ja auton yhdistelmä on tarkistettava huolellisesti itse, jotta voidaan arvioida, onko tällainen asennus mahdollista juuri kyseisessä tapauksessa. Brodit ei anna suosituksia tällaisiin asennuksiin. Tabletin asentaminen auton kojelautaan tapahtuu aina asiakkaan omalla vastuulla. Brodit suosittelee tablettien käyttöä auton niskatukitelineessä, joka on asennettu Broditsin niskatukitelineeseen.
- Brodit Pidike avainlukolla
- Apple iPad Mini 2 (A1489, A1490, A1491)
- Apple iPad Mini 3 (A1599, A1600)
- Apple iPad Mini Retina
Lue koko ohje huolellisesti ja katso kuvat ennen asennuksen aloittamista.
1. Löysää keskellä telineen ruuvi, jotta voit poistaa kiinnitysalustan takaa. Aseta kiinnitysalusta haluamaasi paikkaan. Kiinnitä kiinnitysalusta mukana toimitetuilla ruuveilla. Aseta teline kiinnitysalustan päälle niin, että ruuvi osuu pallonivelen reikään. Kiinnitä teline kiinnitysalustaan. Kiristä ruuvi niin, että teline pysyy tukevasti paikallaan mutta voidaan silti kallistaa.
2. Työnnä laite varovasti sivuttain telineeseen. Aseta lukko telineen vasemmalle ulkonevalle osalle painamalla sitä sivuttain. Paina nappia lukituksen lukitsemiseksi.
3. Avaa lukko mukana toimitetulla avaimella. Poista lukko vetämällä sitä sivuttain pois telineestä. Työnnä laite varovasti sivuttain ulos telineestä.
4. Teline on valmiiksi asennettu. Vaihda pystyasennosta vaakasuuntaiseen kääntämällä teline haluttuun asentoon.
Brodit ProClip
Broditin kaksiosainen kiinnitysratkaisu tarjoaa asennuksen, joka sopii täydellisesti tarpeisiisi. Yksi osa on laitteen pidike, joka on räätälöity juuri sinun matkapuhelimellesi, tabletillesi tai muulle kannettavalle laitteelle. Yhdessä tämän kanssa käytetään ProClip - kiinnityskappaletta, joka on suunniteltu erityisesti autosi mallille. ProClip asennetaan täysin ilman ruuveja ja ilman, että se vahingoittaa auton sisustusta. Joustava, vakaa ja turvallinen. Helpompaa ei olekaan!
Löytääksesi pidikkeen laitteellesi: Klikkaa tästä
Löytääksesi kiinnikkeen autollesi: Klikkaa tästä
Sopii
Apple iPad Mini 2 (A1489, A1490, A1491)
Apple iPad Mini 3 (A1599, A1600)
Apple iPad Mini Retina