- 20W RMS/40W Max
- Frekvensomfång 2.500Hz - 20.000Hz
- Impedans - 4 ohm
ND25FA-4 är en 1" diskant med utomordentlig exakt ljudåtergivning i frekvenserna över 3.000Hz. Solid högtalare som ger bra kvalité vid hög effekt.
Suomi
Suositeltu vähittäishinta:
Tällä tuotteella ei ole arvosteluja.
| Tillverkare: | Dayton Audio |
| Modell: | ND25FA-4 |
| Högtalartyp: | Diskant |
| Koko: | Diskant tuumaa |
| Herkkyys: | 90 dB |
| Teho (MAX): | 40 W |
| Teho (RMS): | 20 W |
| Frekvensomfång: | 2.500Hz - 20.000Hz |
| Asennussyvyys: | 36 mm |
| Ulkomitta: | 66 mm |
| Monteringshål: | 45 mm |
| Enhet: | st |